Chrabrý Aragorn

Card draw simulator
Odds: 0% – 0% – 0% more
Fellowships using this decklist
None.
Derived from
None. Self-made deck here.
Inspiration for
None yet.

reynevan 9

Ideou balíka je brániť, alebo využiť akcie Aragorn v čo najväčšom počte. K tomu mu pomôže kľúčová karta, doplnok Enduring Valor. Umožní mu po jeho vyčerpaní získať Guard. Automaticky tak bude brániť nasledujúci útok nepriateľa. Po zaplatení 1 zdroja je Aragorn opäť k dispozícii a po vyčerpaní má Guard. Toto je možné opakovať rôznymi kartami, ktoré pripravia hrdinu. Časté bránenie vyžaduje aj kvalitné liečenie. Základ je Arwen, ktorá sa postará o fate meter a rôzne ohrozenia vyžadujúce silu vôle. Ona samotná by, ale nepostačovala. Beriem aj Imladris Minstrel a po zabití nepriateľa vyliečim 1 zranenie vybranej postave. Nahrádza Daughter of the Nimrodel. Lembas tiež vylieči 2 zranenia a navyše pripraví postavu. To je ďalšia akcia pre Aragorna. 4 zranenia naraz vyliečim udalosťou Beorn's Hospitality. Spojenec Imladris Caregiver vylieči po vstupe do hry 2 zranenia a pomôže mi so silou vôle. Doplnok Self-Preservation Aragornovi nepomôže, lebo by som musel nahradiť Enduring Valor. Využijem ho na iné postavy, lebo pri častom liečení Aragorna sa na ne nemusí dostať. Ak by mi okolnosti nepriali a Aragorn by zomrel, zahrám Houses of Healing a vrátim si ho do hry.

Keďže bude Aragorn často brániť a útočiť, nie je zlé ho vyzbrojiť. Dostane do ruky zbraň Ranger's Blade a oblečie si brnenie Raven-winged Helm. Brnenie je výborné, lebo keď bude útočiť získa +1 do útoku a naopak ak bude brániť získa Block. Túto istú výzbroj môže dostať aj Faramir. Jeho útočnú silu budem tiež potrebovať.

Problém môže nastať ak kľúčové karty neprídu na ruku na začiatku hry. Prehľadávanie balíka zrýchlim pomocou Faramira a spojenca Erebor Record Keeper. Ak sa to nepodarí v prvých kolách hry, tak s obranou vypomôžu Erkenbrand a Guard of the Citadel. Znehybniť nepriateľa dokážem aj pascou Forest Snare.

Pre rýchle hranie kariet potrebujem dostatok zdrojov. To je práca pre Zigil Miner a udalosť Gaining Strength. Tento hrací balík je slabší na silu vôle. S týmto problémom pomôže Northern Survivor. No a Gandalf vyrieši takmer každú neočakávanú situáciu. Môj zámer je znižovať si ohrozenie pomocou jeho schopnosti.

Čo teda čakať na úvodnej ruke? Jednoznačne doplnok Enduring Valor a liečenie. Ideálny je spojenec Daughter of the Nimrodel pre jeho opakovanú schopnosť liečenia. Týmto by bol základ splnený a môžem využívať Aragorna na bránenie útokov. Pre zlepšenie tejto činnosti budem očakávať a hľadať výzbroj. No a sila vôle, ako výpomoc Arwen, sa určite hodí.

3 comments

Jul 09, 2019 Matko1986 19

dobrý balík aj popis, videl som aj video na youtube, funguje to pekne...

s rozšíreniami by sa hodilo možno: Sword of Numenor na generovanie zdrojov a posilnenie utoku, Imladris Minstrel ktorá je podľa mňa neprekonateľná v liečení

Jul 10, 2019 reynevan 9

Áno, Imladris Minstrel už používam, len balík nie je aktuálny. Vtedy som nemal ešte DLC. Sword of Numenor nemôžem použiť. Je potreba 2 hrdinov vo sfére leadership.

Jul 10, 2019 Matko1986 19

aha, tak ten sword som si nevšimol to obmedzenie, škoda, ten by sa tam pekne hodil